Moja historia

O mnie

DOROTA JASTRZĘBSKA-SABAŁA

Znana jako Ciocia Dorocia 😉 

Mama, żona, tancerka, choreograf, instruktor tańca, animator.

Pierwszą kołysanką, którą śpiewała mi mama była  “Ta Dorotka ta malusia tańcowała dokolusia”, podejrzewam więc, że te wyśpiewane słowa były wróżbą na całe moje życie. 

I tak właśnie się stało. 

Jako 5 latka trafiłam do zespołu wokalno- tanecznego Fasolinki ”. Zdobywałam tam doświadczenia wokalne i taneczne u boku Majki Jeżowskiej i innych gwiazd sceny dziecięcej.

W tym czasie występowałam w teatrze Ateneum w spektaklu „Opera za trzy Grosze”. 

Przez następne lata kształtowałam swoje umiejętności taneczne w zespołach tańca towarzyskiego i estradowego oraz w szkółce „Metro” przy Teatrze Buffo.

Należałam także do grupy tanecznej „Akcent” biorąc udział w wielu cenionych turniejach i konkursach tanecznych.

Szczęście mi dopisywało i jako 15-latka rozpoczęłam współpracę z Teatrem Buffo – Janusza Józefowicza biorąc udział w spektaklach: „Obok Nas”, „Przeżyj to sam”, „Tyle Miłości”, „Ukochany Kraj”. Jednocześnie uczęszczając do klasy licealnej o profilu humanistyczno- kulturowo- artystycznym. 

Po egzaminie maturalnym, przeżyłam niesamowitą przygodę, a mianowicie, rozpoczęłam pracę w Disneyland Resort Paris we Francji, przez pół roku biorąc udział w spektaklach muzycznych, paradach i animacjach postaci bajkowych. 

Na estradzie zdobywałam doświadczenie między innymi u boku Andrzeja Rosiewicza i innych artystów np. w programie „Sylwester z Jedynką”. 

2 letni Kurs Instruktorski w M.C.KiS. pod okiem Piotra Galińskiego, ukończona szkoła aktorska Haliny i Jana Machulskich, wykształcenie pedagogiczne ze specjalizacją “Animacja Społeczno – Kulturowa”’ oraz “Lider Zmiany Edukacyjnej, dały mi solidne fundamenty do pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Od 2009 prowadzę zespoły taneczne dziecięce i dorosłe w swojej Szkole tańca Sqład oraz  prowadziłam zajęcia w Egurrola Dance Studio jako instruktor tańca Videoclip Dance. 

Moją pasją poza tańcem są animacje dla dzieci i wymyślanie dla nich kreatywnych zabaw.

Podczas pandemii przelałam swoje doświadczenie i umiejętności w zakresie kreatywnych zabaw z dziećmi na moje prywatne i tak powstały Hej dzieciaki. Z ogromną przyjemnością dzielę się pomysłami na spędzanie czasu z dziećmi, pomysłowe zabawy i eksperymenty przecież dzieci to nasz największy skarb.

W wolnym czasie uwielbiam tworzyć dekoracje i ozdoby do domu.

Prywatnie zakochana żona, niezwykle dumna mama, kobieta spełniona i pełna pozytywnych emocji. 

Uśmiech jest moim najpiękniejszym makijażem i staram się żyć tak, bym miała jak najwięcej powodów do uśmiechu. 

Jestem Okrutnie emocjonalna i wrażliwa co uznaje za swoją ulubioną cechę nawet kosztem łez na reklamie 🤭. Mocno wierzę, w swoją szczęśliwą cyfrę  “4”.